Atölyeleri

Cemal ERDOĞAN

Kurucu | Dublaj Sanatçısı | Oyuncu

Cemal Erdoğan, 1998 yılından 2001 yılına dek Ankara’da Tiyatro ve özel radyolarda çalıştı. 2001 yılının Ekim ayında İstanbul’a yerleşti. Senkron TV’de dublaja başladı. Eş zamanlı olarak Tümay Özokur Casting’e bağlı olarak dizi filmlerde oyuncu olarak çalışmaya başladı. Dört Mevsim Tiyatro topluluğuyla dört sezon sahneye çıktı.

Ankara’da kurduğu Tiyatro-CE’de dört sezon çocuk ve yetişkin oyunları sahneye koydu. Ardından iki sezon Bakırköy Sanat Merkezi’nde ve Büyülü Sahne’de bir sezon sahne aldı. Dublaj sanatçılığının yanı sıra dublaj yönetmeni olarak da 2005 yılından itibaren çalışmaya başladı. 2008 yılından itibaren çalıştığı tiyatrolarda; Diksiyon , Tiyatro, Kamera Önü Oyunculuk ve Dublaj Eğitmeni olarak görev aldı. Özel dersler verdi.

Radyo ve Televizyon bölümünden mezun oldu ve Topkapı Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünde eğitimini sürdürmektedir.

Tiyatro Oyunları:

Başkan, Pamuk Dede ve Torunları, Baykuş Sesi, Reklamlar, Harikalar Sirki, Denizin Gücü, Nasrettin Hoca Nasrettin, Gün Anneme Gebe, İşler Karıştı Bebeğim, Aziz Sen Nesin, Töre, Kuyu

Yönettiği Oyunlar: Reklamlar… Kuyu..

Rol Aldığı Diziler: Deli yürek (1999) Aslı ile Kerem (1999) Üvey Baba (2001), Berivan (2002)… Tatlı Hayat (4 bölüm), Hayat Bilgisi (2 bölüm), Kalp Gözü (9 bölüm), Saklambaç, En son Babalar Duyar, Bir İstanbul Masalı, Ölümsüz Kahramanlar, Yaprak ~ünlü 4 bölüm… Arka Sokaklar (3 bölüm)… Kapanı… Muhteşem Yüzyıl (2 bölüm)… Amerikalılar Karadeniz’de 2 (Sinema Filmi) Kaçak.

Reklam Filmleri:

Turkcell, Ford, İpragaz, 11880, Popeyes.

Halen 2007 yılından beri ŞİİRİN ŞARKISI adlı şiirlerin ve müziğin uyumuyla gerçekleşen tek kişilik gösterisine devam etmektedir. Adım Delikanlı; adlı bir şiir klibi bulunmaktadır.