Atölyeleri

Tolga TİBET

Oyuncu | Dublaj Sanatçısı

Tolga Tibet, 15 Ocak 1973 yılında doğdu. Amerika’da öğrenim gördüğü yıllarda tutkunu olduğu sinema ve televizyon üzerine eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten sonra Aktör, Sinema Yönetmeni ve Dublaj Sanatçısı olan babası Tarık Tibet’in izinden giderek aynı meslek üzerine yoğunlaştı. Tarık Tibet’in çektiği birkaç filmde yönetmen asistanlığı yaptı. Bunula birlikte üniversite eğitimini, ikinci bir meslek olarak düşündüğü Turizm ve Otelcilik mezunu olarak tamamladı. Reklam filmleri, televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. Çocuk yaşlarda başladığı dublaj kariyerine hala devam etmekte olan Tolga Tibet, Amerikan sinemasının birçok ünlü oyuncusuna film ve dizilerde sesiyle can verdi. Seslendirdiği başlıca aktörler arasında Keanu Reeves, Bradd Pitt, Gerard Butler, Paul Walker, Ben Afleck, Collin Farrel, Mark Wahlberg, Vince Vaughn ve Ben Stiller gibi isimler bulunan Tolga Tibet bu çalışmalarının yanı sıra özel şirketlere tanıtım filmi yönetmenliği yapmaktadır.

İlk olarak çocuk yaşlarda Tarık Tibet’in çevirdiği “Kara Yemin” filminde oynadı. Orta öğrenimini Amerika’da tamamladı. Okulun bünyesinde sinema ve oyunculuk dersleri aldı. Türkiye’ye döndükten sonra film tercümanlığı yaptı. Orijinal, yerli film ve dizilerde seslendirme yapmaktadır.

Reklam filmlerinde oynadı. TRT’nin 13 bölümlük “Aile Bağları” dizisinde başrollerden birini oynadı. Yönetmenliğini İsmail Güneş’in yaptığı sesli çekilen “Gülün Bittiği Yer” isimli sinema filminde başrol oynadı.

 

Seslendirmeleri :

Matrix 1 , Speed ve Göl Evi – Keanu Reeves

Babel – Brad Pitt

Unknown – Barry Pepper

Hayalet Süvari – Johnny Depp

Texas Katliamı – Matthew Bomer

Zaman – Sung-Min Kim

Fantastik Dörtlü – Red Richards

Jackass – Johnny Knoxville

Büyük İskender(tv) – Collin Farrel

Hesaplaşma(tv) – Ben Affleck

Sessiz Düşman(tv) – Brad Pitt

Zor Baba ve Dünür(tv) – Ben Stiller

Yeşil Sokak Holiganları – Charlie Hunnam

Shooter – Mark Wahlberg

Sil Baştan – Mark Ruffalo

Lucky Number Slevin – Josh Hartnet

Junebug – Benjamin McKenzie

Omen – Liev Schreiber

The Watcher – Keanu Reeves

Göl Evi – Keanu Reeves

Şeytanın Avukatı – Keanu Reeves

Hiz Tuzağı – Keanu Reeves

Tetikçi – Mark Wahlberg

Mr And Mrs Smith – Brad Pitt

The Devil’s Own – Brad Pitt

Interview With The vampire – Brad Pitt

Fantastik Dörtlü – Ioan Gruffud

Şıpsevdi –  Ben Stiller

Ah Mary Vah Mary – Ben Stiller